امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۰۳ - Saturday 20th April 24

مهرداد مسنن: مخاطب این نمایش قشر هنری جامعه است - کلبه سرگرمی و کولاک

مهرداد مسنن، متولد هزار و سیصد و شصت و نه، کرمان، دانش آموخته بازیگری، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون که در کارنامه بازیگری این هنرمند بازی در چهار نمایش، دو فیلم کوتاه، سریال پر مخاطب جیران دیده می شود، با مهرداد مسننکه این شبها در نمایش سیاه خال روی صحنه سالن اصلی تئاتر شهر می درخشد و نوروز امسال با سریال نون خ ۵ مهمان خانه ها خواهد بود گفتگویی کوتاه داشته ایم که با هم می خوانیم.

این اجرا چه حرفی برای گفتن دارد؟

مهمترین حرف این نمایش این است که مردم جامعه به روزمرگی و زندگی تکراری سوق داده شده اند و نسبت به خیلی از تارگت ها (اهداف اصلی) زندگی بشری که مایه انسانیت آدم هاست، بی تفاوت و منجمد شده و بی حس رفتار می کنند!

نقش چه چالش هایی داشت که بازی در آن را پذیرفتید؟

نقش شکارچی عاشق! از این باب برای من چالش برانگیز و جذاب است چون پارادوکس هایی در او ایجاد می شود، شخصی که هر چیزی در زندگی را شکار و صید خودش می داند و تصاحب کننده است حالا خودش صید و گرفتار عشق شده است! همین ویژگیهای مثبت و منفی درهم آمیخته این کارکتر، از این شکارچی عاشق یک کارکتر خاکستری جذاب ساخته است.

تئاتری ها چقدر در تبلیغ و معرفی کار همکارانشان همکاری می کنند؟

بعضی از دوستان تئاتری واقعا بی معرفت هستند و فراموشکار! من خودم بارها بی هیچ پنداشتی تبلیغ کار دوستان را کرده ام، حمایت کرده ام ولی الان هیچ واکنشی نسبت به تئاتر خودم نمی بینم!

فضا برای رشد جوانها در دنیای تصویر و نمایش چقدر فراهم است؟

فضای رشد برای کسانی فراهم است که اول از همه در درون خودشان این ذهنیت فراهم باشد که من دیده می شوم و رشد خواهم کرد، وگرنه با ذهنیت مقاوم و قفل بازتاب بیرونی هم برای رشد قفل خواهد بود چون قانون دنیا این است.

استقبال تا امروز چطور بوده و فکر می کنید مخاطب اجرا بیشتر چه قشری از جامعه هستند؟

خدا را شکر تا الان که نیمی از اجرا گذشته و با توجه به اینکه نزدیک عید و اجراهای پایانی تئاترشهر را می گذرانیم قابل قبول بوده است، مخاطب این نمایش هم به واسطه مفاهیم پنهان در آن، شاید عموم جامعه نباشد و قشر هنری یا خاصی از جامعه باشد.

آینده تئاتر ما را چگونه پیش بینی می کنید؟

آینده تئاتری ما اگر به سمت نگاه بیزینسی و صرفا تفریح و خنده و سرگرمی و جذب مخاطب به هر قیمتی برود، قطعا نگران کننده خواهد بود.

و آیا از این به بعد از مهرداد مسنن بیشتر خواهیم شنید؟

شک نکنید از مهرداد مسنن بیشتر خواهید دید و شنید، چون هنوز ابتدای راه هست و فرصت زیاد، نه من نه لیاقت چیزهای کم را دارم و نه خدا بخیل است.

گفتگو: عباسعلی اسکتی

تاریخ انتشار : 09 مارس 24 دیدگاه : بدون دیدگاه