امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۰۳ - Saturday 20th April 24

اینستا مکس پرفروشترین دوره ایران - کلبه سرگرمی و کولاک

گفتگوی اختصاصی کلبه سرگرمی با علی آزمون مدیریت تیم پارس وکس:
من اهل شوآف نیستم!

مردم تعیین می کنند چه کسی دیده شود!

علی آزمون، متولد هشت شهریور هزار و سیصد و هفتاد، بوشهر، لیسانس حسابرداری و کارمند سابق بانک تجارت که در حال حاضر مدیریت تیم پارس وکس را به عهده دارد، با علی آزمون یکی از پرمخاطب ترین کاراکترهای اینستاگرام گفتگو داشته ایم که با هم می خوانیم.

این ایده و آوردن آن به اینستاگرام چطور اتفاق افتاد؟

تصور کنید شما یک مغازه در بهترین نقطه شهر دارید؛به نظر شما روزانه چند نفر وارد مغازه شما می شوند و چند نفر از شما خرید می کنند!؟ با فرض اینکه نهایتاً در طول روز دو هزار نفر از آنجا رد می شوند، از این تعداد سیصد نفر هم وارد مغازه شما می شوند، از این سیصد نفر با تلاش زیاد نهایتاً به سی الی چهل نفر می توانید محصول را بفروشید و یک قسمت مهم ماجرا پرداخت کرایه مغازه، حقوق کارکنان، دیزاین و تمام هزینه های جانبی است، ولی همین کسب و کار را اگر داخل اینستاگرام بیاوریم، هیچ هزینه ای لازم نیست پرداخت کنیم و قسمت جالب ماجرا این است که اگر صد هزار فالوور داشته باشید روزانه میانگین بین پنجاه تا شصت هزار نفر استوری شما را می بینند و انگار وارد مغازه شما شده اند و این تنها همه ماجرا نیست، چون با هر بار پست گذاری اصولی مطابق الگوریتم میلیون ها نفر شما را در اکسپلور می بینند، با همه این تفاسیر حالا فکر کنید در ماه چقدر می توانید فروش داشته باشید.

سوژه ها از کجا می آید و چطور به آن می رسید؟

در روز بالای صدها هزار پیام در دایرکت و همچنین بالای بیست هزار کامنت و کلی سوال جدید در پشتیبانی سایت دریافت می کنیم، پس بیشتر ایده ها در دل سوالات کاربران بیرون می آید که کمتر کسی به آن توجه می کند و همین دلیل اصلی جدید بودن ایده های ما است چون نیاز کاربران را در نظر می گیریم.

شهرت را دوست دارید و شما با این مقدار فالوور سلبریتی هستید؟

یکی از دلایل اصلی که با توجه به تعداد فالوورهایم مقدار تعامل بالایی دارم فکر نکردن به همین چیزها است، فکر کنم دیگر کامل تر از این نمی شود توضیح داد.

نظر مخاطبانتان چقدر برای شما اهمیت دارد و کامنت جالبی که در ذهنتان مانده باشد؟

با توجه به صحبت های قبل، اساس کار ما نظر کاربران ما است که در واقع دوستان ما هستند و نه کاربر، جالبترین کامنتی که هیچوقت فراموشش نمی کنم در واقع در دایرکت بود این بود که یکی از دانشجوهایم که از صفر شروع کرده بود، بعد از چند ماه عکس و فیلم از ماشین جدیدش برای من فرستاد و گفت که موفق شده کسب و کارش را توسعه بدهد، خانه و ماشین بخرد و ازدواج کند که این برای من خیلی خوشحال کننده بود.

بیشترین دایرکتی که دارید شامل چه موضوعی است؟

بیشتر سوال ها راجع به گسترش کسب و کارها و رسیدن به بازدهی بالای پیج و درآمد است.

خوش چهره بودن چقدر در موفق شدن در فضای هنری تاثیر دارد و آیا شما خوش چهره هستید؟

من سه سال پیش از چهره و صدای خودم بدم می آمد و اعتماد به نفس خیلی پایینی داشتم، بعد از یک مدت فقط از صدای خودم استفاده می کردم اما کم کم اعتماد به نفسم بیشتر شد و توانستم با ترس هایم روبرو بشوم و وقتی برای اولین بار جلوی دوربین قرار گرفتم فهمیدم که چهره مهم نیست، این مهم است که چطور می توانید هر روز کیفیت زندگی مردم را بهتر کنید.

و چند ویژگی خوب شما از نظر خودتان و یک نکته جالب از خودتان برای مخاطبان ما؟

مهم ترین ویژگی من از نظر خودم و خیلی از اطرافیانم صبر و پشتکار زیاد است و فکر می کنم همین باعث موفقیت در کارم شده است، نکته جالب این است که من یک کارمند خیلی ساده بودم و الان به اینجایی که هستم رسیده ام.

چهار شخصیت که دوست دارید از نزدیک ببینید.

نمی دانم؛ تا حالا به آن فکر نکرده ام.

شرایط مافیایی چقدر در حرفه شما وجود دارد؟

صفر! در شبکه های اجتماعی این مردم هستند که تعیین می کنند چه کسی دیده بشود و محبوبیت بیشتری داشته باشد.

تیپ شخصیتی شما در اینستاگرام چقدر شبیه شخصیت شما در واقعیت است؟

شخصیت من کاملاً در اینستگرام و خارج از اینستاگران یکی است چون اگر غیر از این باشد شما اصلا موفق نمی شوید، چون مردم متوجه می شوند که چه چیزی واقعی و چه چیزی شوآف است.

مهمترین یا مشهورترین شخصیتی که در اینستاگرام برای شما کامنت گذاشته است؟
مادرم.

در صورت بسته شدن اینستاگرام چه می کنید؟

شما در صورت بسته شدن دفتر مجله چکار می کنید؟

یک اتفاق ایده آل همین الان برای شما چه می تواند باشد؟

موفقیت همه آدمایی که تلاش می کنند، چه دانشجوی من باشند و چه نباشند.

چیزی که از خودتان انتظار داشتید امروز باشید، هستید و فکر می کنید ده سال بعد کجا باشید؟

من الان جایی هستم که باید باشم و در آینده هم همینطور.

برای بهتر شدن دنیا چه می کنید؟

برای بهتر شدن دنیا هر روز روی توسعه فردی خودم کار می کنم و مطمئن هستم هر کس اگر روی خودش تمرکز کند دنیا قطعا جای بهتری می شود.

instagram: parsvox

گفتگو: عباسعلی اسکتی

تاریخ انتشار : 08 جولای 23 دیدگاه : بدون دیدگاه