امروز : سه شنبه ۲۶ تیر ۰۳ - Tuesday 16th July 24

ساره رشیدی: دوست دارم «حافظ شیرازی» سر سفره هفت سین من باشد! - کلبه سرگرمی و کولاک

گفتگوی اختصاصی کلبه سرگرمی با برنده دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول زن از جشنواره فیلم فجر
ساره رشیدی، متولد بیست و سه دی هزار و سیصد و شصت و شش، شیراز، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون که در فیلم سینمایی زیرنظر و سریال های میانبر، روزی روزگاری مریخ، مردم معمولی، آنتن، خانه پرتقالی‌ها ایفای نقش کرده است، با ساره رشیدی که برای بازی در فیلم احمد برندهٔ دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول زن از چهل و دومین جشنواره فیلم فجر شده است گفتگویی صمیمی داشته ایم که با هم می خوانیم.

از استندآپ های خندوانه تا روی سن جشنواره فجر چطور گذشت؟

سوال عجیبی‌است و خودم هم نمی دانم! فقط این را خوب می دانم که تحت هیچ شرایطی ناامید نشدم و مدام بیشتر و بالاتر و مهیج تر از قبل را می خواستم، حضور در برنامه خندوانه و اجرای استندآپ برای من، تجربه فوق العاده لذت بخشی برای آن برهه زمان بود، منتها الان دیگر تمام قد دلم فجر می خواست و خدا را شکر که شد.

اکثر منتقدان و اهالی رسانه حدس می زدند که شما در میان نامزدها باشید، خودتان هم چنین انتظاری داشتید؟

راستش من از همان ابتدا حدثی نمی زدم اما کم کم از بابت بازخوردی که از کارگردان آقای ربیعی، تهیه کننده آقای والی نژاد، تدوین آقای نجفی راد، جلوه های ویژه آقای برادران و خلاصه از کل تیم احمد گرفتم، دیگر امیدوار شده بودم، صحبت این بود که نقش در آمده و کاراکتر دکتر صدر به قامت ساره نشسته است، دیگر از یک ماه مانده به جشنواره یک حدثهایی می زدم.

دیپلم افتخار جشنواره فجر، سال آینده یا سالهای بعد از آن با سیمرغ کامل می شود؟

من تمام تلاشم را می کنم که روز به روز بازی بهتری ارائه بدهم و پیشرفت داشته باشم، حالا اگر با جایزه و تشویق و تعریف همراه بشود که چی از این بهتر!؟

چالش یک فیلم درام اجتماعی تلخ پر از آه و حسرت و گریه برای شما که آدم سرزنده و خندانی هستید چقدر سخت بود؟

من انقدرها هم سر زنده و خندان نیستم، شما اگر من را اینگونه دیده اید برای من باعث خوشحالی است، ولی جدا تحمل غم و درد مدام نیاز به مدیریت احساس دارد، گاهی از زور فشار درد دچار سونامی احساسات می شدم، طوری که غم و خشم و حسرت و وحشت… می دانید همه اینها همزمان به من حمله و من را گیج می کرد، گاهی آنقدر در معرض این احساسات مانده بودم که سر می شدم، طول کشید تا توانستم شیوه درست برخورد با آنها را یاد بگیرم و مدیریتشان کنم، اینکه در اتمسفر و جو بمانید و اجازه بدهید در شما ته نشین بشود خیلی کمک کننده است.

پس از دریافت این عنوان پیشنهادها ببشتر شد؟

تبریک زیاد داشتم، پیشنهاد ها هم بودند ولی نه به اندازه تبریکها!

احتمالا جذابترین اتفاق سال چهارصد و دو برای شما همین بوده است، برای سال چهارصد و سه دنبال چه اتفاق هیجان انگیزی هستید؟

بله درست است، برای ۱۴۰۳ فکر می کنم قسمت هیجان انگیز ماجرا مال وقتی است که قدرت انتخاب داشته باشم و بتوانم تصمیم بگیرم که کدام نقش را بازی کنم و کدام نقش را نه، همه می دانیم که اول راه گزینه ها کمتر و دست شما بسته تر است.

نوروز شیراز هستید؟

حتما یک سر به شیراز می زنم اما من دوست دارم هر سال لحظه سال تحویل در یک موقعیت جغرافیایی متفاوت باشم،کنار دریا، کوه، جنگل، حتی یک شهر جدید، هنوز تصمیم نگرفته ام امسال کجا بروم ولی قطعا زیر سقف هیچ خانه ای نخواهم بود.

چند شخصیت که دوست دارید سر سفره هفت سین در کنار شما باشند؟

حافظ شیرازی، کارل گوستاو یونگ، ایران درودی و خانم هایده!

و یک آرزو برای لحظه تحویل سال تازه؟

آرزو می کنم هرکس هر خواسته و هدفی دارد و با تمام وجود برای رسیدن به آن تلاش می کند و به قول مجتبی شکوری روی نوک انگشت پا ایساده، به آن برسد، دعا می کنم حسرت مهمان خانه هیچ آدمی در این دنیا نباشد، آمین.

و حرفی برای مخاطبان مجله کلبه سرگرمی؟

اول مطمئن شوید آن رد و اثری که می خواهید از خودتان در این دنیا بگذارید را خوب درک کرده اید، حواستان به نشانه ها باشد، بعد دیگر چشمانتان را بدوزید به هدف و بدوید، اگر سنگ از آسمون بارید اگر پای رفتنتان هم شکست، اگر شده خرامان و لنگ لنگان ولی بروید، دیر و زود دارد، سوخت و سوز ندارد، رفیق!

عباسعلی اسکتی
عکس: مهسا میرقدری

تاریخ انتشار : 11 مارس 24 دیدگاه : بدون دیدگاه