امروز : چهارشنبه ۲۷ تیر ۰۳ - Wednesday 17th July 24

احسان کاظمی: آرايشگر باید به ترندهای روز دنیا توجه كند - کلبه سرگرمی و کولاک

گفتگوی کولاک با آرایشگر و استایلیست

احسان كاظمی، متولد هفت مهر هزار و سیصد و شصت و هشت، تهران، كارشناسی ارشد رشته كشاورزی، آرایشگر و استایلیست که بسیاری از سلبریتی های دنیای هنر با این هنرمند همکاری می کنند، با احسان كاظمی در روزهای میانی شهریور گرم تهران هزار و چهارصد و دو گفتگویی صمیمی داشته ایم که با هم می خوانیم.

شروع در این فعالیت، بیشتر جنبه عشق و علاقه داشت یا بیزینس مهم بود؟

من باور دارم كاری را كه با عشق انجام بدهید قطعا می تواند از لحاظ مالی هم شرايطی را ايجاد كند كه آن بيزینس باعث شود زندگی راحت، سرشار از شادی و آرامش را برای ما فراهم كند.

امروز به یکی از برندهای مطرح این حرفه تبدیل شده اید، به نظر خودتان چه ویژگی هایی باعث شده این اتفاق بیفتد؟

ساخت يک برند يک شبه امكان پذير نيست و پروسه زمان بری است، یک: از اصول های مهم برند سازی مداومت در آن بيزنس است، دو: قواعد اثر گذاری بر ذهن و قلب و ارتباط با مخاطب كه برای تداوم آن برند است، سه: از موضوعات خيلی مهم برای برندسازی متمايز رفتار كردن از بقيه رقبا است كه برای اينكار حتما لازم نيست كارهای عجيب غريبی كنيم، همين كه بتوانيم نيازهای مشتری را شناسايی كنيم و در واقع pain رو به gain تبديل كنيم قدم موثری برداشته ايم.

و چه المان هایی را در نظر گرفته ايد که همیشه به روز باشید و به قول معروف مشتری خودتان را داشته باشید؟

هيچوقت يک آرايشگر نمی تواند بگوید من در كار خودم كاملا حرفه ای هستم، هميشه بايد جديدترين تكنيک ها و سبک های به روز دنيا رآ آموزش ببيند، كتاب بخواند و به ترندهای روز توجه كند، خدمات خوب و حرفه ای، رضايت و لبخند مراجعه كننده
باعث می شود كه مشتری حفظ شود.

اگر آرایشگر و استایلیست نمی شدید، چه حرفه ای را انتخاب می کردید؟

يكي از علاقه مندی های ديگر من بعد از آرايشگری ساخت و ساز است، قطعا يكی از سازنده های بزرگ ايران می شدم.

خوش چهره بودن چقدر در بولد شدن یک آرتیست تاثیر دارد و آیا شما خودتان خوش چهره هستید؟

مشتری برای گرفتن خدمات به دو صورت ارزیابی انجام می دهد، ارزیابی ذهنی: نوع ارتباط، جایگاه، هویت و ارزیابی غیر ذهنی یا مادی، پس نتیجه می گیریم که چهره تا حدی تاثیر دارد و من به عنوان یک استایلیست از چهره خودم راضی هستم.

تا حالا از انتخاب این حرفه پشیمان شده اید؟

آرایشگری با گوشت و پوست و خون من عجین شده و درست است که سختی های خودش را دارد اما هیچوقت پشیمان نشده ام که این شغل را انتخاب کرده ام، یکی از تصورات غلط بعضی از جوانها این است که با نشستن در خانه و فکر کردن می توانید به طور قطعی بگویید که به چه چیزی علاقه دارم، گاهی وقت ها علاقه ساختنی است (علاقه واقعی را با توهم علاقه اشتباه نگیریم).

یک اتفاق جالب در رابطه کارتان که همیشه در ذهنتان مانده را برای ما تعریف می کنید؟

اواخر سال نود و هفت و نزدیک عید بود که تصمیم گرفتم با تیمم موهای بچه های کار را اصلاح کنیم، وقتی که مشغول انجام کار بودیم بچه ها آنقدر ذوق زده شده بودند که انگار دنیا را به آنها داده بودند،
هیچوقت چهره آنها از جلوی چشمان من پاک نمی شود، لذت آن کار آنقدر زیاد بود که تصمیم گرفتم اینکار را ادامه بدهم.

در بین هنرمندان و سلبریتی ها بیشتر چه نوع مدل مو و ریش طرفدار دارد؟

مدل موی تیپر فید و آندر کات از مدل های جذاب و پرطرفدار بین سلبریتی ها است، از جمله این هنرمندان می توانم به هنرمندان هالیوودی مثل لئوناردو دیکاپریو، دیوید بکهام، بردپیت، رایان گاسلینگ و هنرمندان ایرانی پارسا پیروزفر ، امیرحسین آرمان، محمدرضا گلزار، مهدی پاکدل بهرام رادان، شهاب حسینی و… اشاره کنم.

مد و پوشش در بین ایرانی ها چقدر اهمیت و در چه جایگاهی قرار دارد؟

از نظر من استایل و ظاهر آدمها ابزار اصلی برای ایجاد تاثیر مثبت اولیه در دیگران است و در ایران خیلی خوب رعایت نمی شود، البته سلایق هر فردی با دیگری فرق دارد، هر کسی یک سبکی را می پسندد اما مشتری های من همه بلا استثنا خوشتیپ و خوش استایل و با سلیقه هستند.

فکر می کنید ده سال بعد کجا باشید؟

به امید خدا مجموعه ای را می خواهم افتتاح کنم که بالای صد هزار آرایشگر در آن فعالیت کنند.

و حرف پایانی برای مخاطبان مجله کولاک؟

باید باور کنیم، برخی از کارها برای ما دلپذیر است و زندگی ما با وجود برخی اهداف و حضور در برخی مسیرها خواستنی تر و دوست داشتنی تر می شود، پس با شناخت علاقه و تعریف چشم‌ اندازی زیبا از آن، به‌ سمت رشد و شکوفایی پیش خواهیم رفت و تشکر ویژه از جناب عباسعلی اسکتی عزیز، باعث افتخار بود که توانستم از این تریبون با مخاطبان عزیز مجله کولاک، آرایشگران و علاقه مندان به آرایشگری صحبت کنم، برای همه آرزوی موفقیت دارم.

instagram: ehsan.perfect

گفتگو: عباسعلی اسکتی

تاریخ انتشار : 06 سپتامبر 23 دیدگاه : بدون دیدگاه