17:27:46 سه شنبه, 3 بهمن , 1396
کلبه حافظ

کلبه حافظ- کلبه سرگرمی 321

 

 

کلبه حافظ 02

 

فروردین

مرا امید وصال تو زنده می‌دارد

وگرنه هر دمم از هجر توست بیم هلاک

انتخاب‌های ما در زندگی می‌تواند نتایج شیرین و یا تلخی برایمان به ارمغان بیاورند. شما هم برای انجام کاری با چند انتخاب مواجه هستی و انتخاب نادرست می‌تواند برایت دردسرساز شود. مراقب باش تا جای ممکن درگیر شایعات وقت‌گیر و پردردسر نشوی و ابتدا صحت گفته‌های اطرافیان را به دست آوری. دیداری با عزیزی تازه خواهی کرد که مدت‌ها او را ندیده بودی و دلتنگش بودی.

اردیبهشت

بیا که فرقت تو چشم من چنان در بست

که فتح باب وصالت مگر گشاید باز

اندیشه‌ها و افکاری در مورد اعضای خانواده‌ات داری و برای رسیدن به آن‌ها سخت تلاش می‌کنی ولی خود آن‌ها چندان تلاشی در این زمینه ندارند و این موضوع باعث دلخوری‌ات شده است. افکارت را بر دیگران تحمیل نکن. یک موقعیت اجتماعی موجب می‌شود تا هواداران تازه و جدیدی پیدا کنی. پیامی از یک دوست دریافت می‌کنی و کلی خوشحال می‌شوی.

خرداد

دل صنوبری‌ام همچو بید لرزان است

ز حسرت قد وبالای چون صنوبر دوست

در اختلافی که ایجاد شده خونسردی خودت را حفظ کن، چون این کار بیشتر از هر عامل دیگری به شما و دیگران کمک می‌کند. حساسیت‌های شما در مواردی که روش‌های ساده مؤثرتر واقع می‌شوند به ضررتان است. پس سعی کن این حساسیت‌ها را کاهش دهی تا صحبت‌های دیگران برایت قابل قبول‌تر باشد. مطمئن باش از هر دستی بدهی، از همان دست خواهی گرفت. پس نیکی کن تا نیکی ببینی.

تیر

زمام دل به کسی داده‌ام من درویش

که نیستش به کس از تاج و تخت پروایی

مدتی است از اطرافیان خود کناره‌گیری می‌کنی. راهی که پیش گرفته‌ای، شما را به نتیجه‌ای نمی‌رساند، قهر کردن نتیجه خوبی ندارد و بهتر است منطقی‌تر با قضایا برخورد کنی. بهتر است با آن‌ها صحبت کنی. مذاکره و تفاهم شما را به آرامش می‌رساند. رها کردن و به حال خود گذاشتن اختلافات مطلوب نیست. کمی صبور باش و وقایع را بزرگ جلوه نده. روزهای خوش زندگی در راه هستند.

مرداد

می‌گریم و مرادم ازین سیل اشکبار

تخم محبت است که در دل بکارمت

همیشه راه حل‌های فوری برای حل مشکلات نمی‌توانند موفقیت شما را تضمین کنند. آینده‌نگر باش و از حالا برای روزهایی که درپیش روی داری، برنامه‌ریزی کن. شاید موضوعی در حال حاضر باعث رضایت خاطر شما شود ولی در آینده مشکلات آن گریبانگیرت شود. با کج‌خلقی خودت را از حمایت اطرافیان محروم نساز و از منطق در تصمیم‌گیری‌هایت استفاده کن.

شهریور

نام حافظ رقم نیک پذیرفت ولی

پیش رندان رقم سود و زیان این همه نیست

برای این که موفقیت‌های به دست آمده در زندگی‌ات را حفظ و نگهداری کنی، باید برنامه‌ای داشته باشی. این موقعیت‌ها شاید آسان به دست نیاید، اما آسان از دست می‌رود. خودت را برای تغییراتی که در زندگی‌ات رخ می‌دهد، آماده کن. شاید در ابتدا این تغییرات را نپذیری ولی در نهایت با آن‌ها مجبوری کنار بیایی.

مهر

نصیحت گوش کن جانا که از جان دوست‌تر دارند

جوانان سعادتمند، پند پیر دانا را

برای رسیدن به خواسته‌هایت زیاد تلاش می‌کنی ولی باز هم راضی نیستی. تلاش شما را باید ستود اما اکنون وقت آن رسیده که کمی به فکر خودت باشی. برای حفظ روحیه‌ات کمی استراحت کن و اگر مقدور بود، به مسافرت برو. برای پیشبرد اهدافت قصد ریسک کردن داری. مراقب باش خودت را به خطر نیندازی و اوضاع را خراب‌تر نکنی. با صدقه دادن گره از مشکلاتت باز کن.

آبان

شکوه تاج سلطانی که بیم جان در آن درج است

کلاهی دلکش است اما به ترک سر نمی‌ارزد

با محافظه کاری و احتیاط بیگانه نباش تا کمتر گرفتار مشکلات شوی. موضوعاتی از گذشته اعصابت را به‌هم ریخته و حال و حوصله نداری و دوست داری با هر کسی از این موضوعات حرف بزنی. شاید دیگران حوصله شنیدن این حرف‌ها را نداشته باشند و باعث دلخوری‌ات شوند. پای افراد بیگانه را به زندگی‌ات باز نکن.

آذر

لعلی از کام مروت برنیامد سال‌هاست

تابش خورشید و سعی باد و باران را چه شد

با زبان خودت با پروردگار راز و نیاز کن نه به الفاظ قرض گرفته از کتاب‌ها و دیگران. اگر کمی فکر کنی و به گذشته نگاه کنی، می‌بینی که اتفاقاتی در زندگی‌ات رخ داده که اصلاً فکرش را نمی‌کردی. شاید این شرایطی که در آن هستی، برایت بهترین باشد زیرا از آینده کسی خبر ندارد. در گذشته افراد به ظاهر دوست در زندگی‌ات زیاد بوده‌اند و از آن‌ها کم صدمه نخوردی.

دی

مگر به تیغ اجل خیمه برکنم ورنه

رمیدن از در دولت نه رسم و راه من است

نوعی ناپایداری از نظر عاطفی در خودت احساس می‌کنی و از کنار چیزهایی که تا دیروز در آرزویش بودی، بی‌تفاوت می‌گذری. زمان تصمیم‌گیری برای دنبال کردن یک راه مشخص برای آینده‌ات فرا رسیده، از موقعیت‌هایی که سر راهت قرار گرفته، نهایت استفاده را ببر. اگر دوست داری اطرافیان در زمانی که به آن‌ها نیاز پیدا کردی تنهایت نگذارند، از کنار آن‌ها و گرفتاری‌هایشان بی‌تفاوت نگذر.

بهمن

ناظر روی تو صاحب نظرانند، آری

سر گیسوی تو در هیچ سری نیست که نیست

ناراحتی‌های شما باید تخلیه شود اما نه به قیمت آن که اطرافیان دلخور شوند. کار و فعالیت، ورزش و هنر برای تخلیه انرژی‌تان خوب است. از اشتباهات گذشته درس بگیر. افکار و قضاوت‌های شما در مورد یکی از دوستانت عجولانه است. مراقب باش پشیمان نشوی و از یک دوست برای خودت دشمن نسازی. به فکر چاره‌ای بر حل مشکلات مالی خودت باش اما سراغ قرض گرفتن نرو که برایت دردسرساز می‌شود.

اسفند

حاشا که من از جور و جفای تو بنالم

بیداد لطیفان همه لطف است و کرامت

گرفتاری‌‌های این روزهای شما کوچک و حل‌شدنی است. مشکلات را بزرگ جلوه نده، تکروی هرگز به صلاح شما نیست. کمی گذشت داشته باش، با این کار در وهله اول به خودت کمک می‌کنی. شما همواره نشان دادی که فرد خوش‌قلبی هستی. مسئولیت کارهایی را که انجام می‌دهی برعهده بگیر و دیگران را مقصر ندان. هرجا که هستی و هرچه که هستی، به خاطر آن است که خودت این طور خواسته‌ای.

 

کلبه حافظ

ad
ad
ad
ad
ad
ad